Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Ogłoszenie o rekrutacji do  Niepublicznego Przedszkola w Koszycach Małych na rok szkolny 2024/2025

Ogłoszenie o rekrutacji do
 Niepublicznego Przedszkola w Koszycach Małych

na rok szkolny 2024/2025

1. Niepubliczne Przedszkole w Koszycach Małych przeprowadza rekrutację na podstawie zasady powszechnej dostępności na wolne miejsca w poszczególnych oddziałach.
  2. Zapisy dzieci do przedszkola odbywają się każdego roku w terminie od 1 marca do  31 marca Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3-6 lat  (w wyjątkowych sytuacjach do przedszkola można przyjąć dziecko 2,5 letnie, które w sierpniu będzie miało ukończone 2 lata
    i 6 miesięcy).
  3. Podstawą udziału dziecka w rekrutacji jest wypełnienie „Karty zgłoszenia dziecka do przedszkola” wraz z podpisaną „Informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych” i dostarczenie ich w podanym terminie do przedszkola (rodzice wypełniają kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola w każdym roku szkolnym).
  4. W przypadku, gdy liczba zgłoszonych dzieci jest większa od liczby miejsc, o pierwszeństwie przyjęcia do przedszkola decyduje miejsce zamieszkania dziecka w miejscowości Koszyce Małe.
  5. Pierwszeństwo mają również:
  6. Dzieci już uczęszczające do przedszkola (rodzice składają kartę zapisu w terminie rekrutacji wstępnej przed terminem rekrutacji głównej)
  7. Rodzeństwo dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Koszycach Małych lub Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych (rodzice składają kartę zapisu w terminie rekrutacji wstępnej, przed terminem rekrutacji głównej )
  8. Dzieci pracowników przedszkola i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych (rodzice składają kartę zapisu w terminie rekrutacji wstępnej, przed terminem rekrutacji głównej )
  9. Dzieci, których rozwój w zakresie podstawowych czynności samoobsługowych np.; sygnalizowanie potrzeb fizjologicznych, umiejętność samodzielnego zjadania posiłków, rozbierania i ubierania niektórych części garderoby zezwala na uczęszczanie dziecka do przedszkola
  10. Dzieci, których rozwój psychofizyczny osiąga poziom pozwalający na zrozumiałą komunikację.
  11. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi w dniu 15 kwietnia 2024 r. poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie przedszkola listy kandydatów przyjętych.
  12. Kartę zapisu dziecka do Niepublicznego Przedszkola w Koszycach Małych z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych można pobrać ze strony internetowej przedszkola https://nspkm.szkolnastrona.pl/przedszkole/  w zakładce "Dla rodziców" lub osobiście na terenie przedszkola.
  13. W przedszkolu nie przygotowuje się posiłków dla dzieci z dietami żywieniowymi. Na podstawie 20 pkt 4 Statutu Niepublicznego Przedszkola w Koszycach Małych.